RONALDO OTKRIO ONO ŠTO JE ZANIMALO SVE: Evo zbog čega je on pucao 5. penal!

Real Madrid je u finalu ovogodišnje Lige prvaka, na San Siru u Milanu, savladao gradskog rivala Atletica tek nakon izvođenja 11-eraca.

Kao i prije dvije godine u Lisabonu, kada su se također ova dva kluba sastala u finalu najelitnijeg klupskog takmičenja na Starom kontinentu, rezultat nakon 90 minuta bio je 1-1. Ovoga puta, i nakon dva produžetka od po 15 minuta, rezultat se nije mijenjao, pa se pristupilo izvođenju penala.

Posjetimo, Real je poveo golom Sergia Ramosa iz 15. minute iz vrlo sumnjive situacije zbog mogućeg ofsajda, a u 79. minuti za "Jorgandžije" je izjednačio sjajni Carrasco, nakon asistencije Juanfrana.

U petoj penal seriji Cristiano Ronaldo je savladao Oblaka s bijele tačke, i donio "kraljevskom klubu" 11.
titulu najboljeg na kontinentu.

Mnoge je zanimalo kako je došlo do ove odluke...

- Znao sam da će ovako biti. Pitao sam Zidanea mogu li pucati peti, jer sam znao da će to biti penal za pobjedu. Zidane je jedan veliki gospodin, odličan trener i presretan sam zbog njega, izjavio je Ronaldo nakon utakmice.

Pitali su ga može li zahvaljujući osvojenoj Ligi prvaka dobiti "Zlatnu loptu" na kraju sezone?

- To će doći samo od sebe… Nisam opsjednut "Zlatnom loptom".