Švicarska pobijedila Albaniju u odličnoj utakmici (Pogledajte i stanje na tabeli u Grupi A)

Nogometna reprezentacija Švicarske savladala je Albaniju s 1:0 u meču prvog kola grupe A Evropskog prvenstva u Francuskoj.
Samo pet minuta trebalo je Švicarskoj da dođe do vodstva. Nakon što je Xherdan Shaqiri izveo korner, Fabian Schar je glavom pogodio za slavlje Švicarske, u čijim redovima igra čak petorica Albanaca.

Seferović je u 15. minuti bio u dobroj poziciji, ali je šutirao ravno u Berishu. Albanija je imala stopostotnu priliku u 31. minuti, Hysaj je proigrao Sadikua, koji je izašao jedan na jedan sa Sommerom, a ovaj sjajno brani.
Pet minuta kasnije Lorik Cana je rukom igrao ispred svog šesnaesterca, dobio je drugi žuti, pa su Albanci ostali s desetoricom na terenu.

Seferović je u osmoj minuti nastavka imao još jednu dobru poziciju, opet se Berisha sjajno snašao na albanskom golu. Nastavio je igrač bh. korijena da promašuje i u 66. minuti.

Opet je izašao jedan na jedan, ali Berisha brani i ostaje 1:0. Švicarci su do kraja igrali na kontre, Albanija nije smogla snage da s igračem manje dođe do makar boda.

Nakon serije domaćih promaša, rezervista Ghashi je izašao sam na Sommera, moga da bira, a onda je promašio. Mogla je Albanija da proslavi veliki bod...

Ovo je bio 10. nastup Švicarske na Evropskim prvenstvima i druga pobjeda, te prvi poraz u prvom zvaničnom nastupu Albanije na nekom velikom prvenstvu.