Liverpool pobijedio Chelsea, Lovren i Henderson utišali "Stamford Bridge" (VIDEO)

Nogometaši Liverpoola savladali su večeras na gostovanju londonski Chelsea sa 2:1 u derbiju 5. kola engleske Premier League.

Gosti su odlično odigrali prvo poluvrijeme i golovima Dejana Lovrena, prvog u prvenstvu Engleske u 64. utakmici, u 17. i Jordana Hendersona u 36. minuti vodili sa 2:0.

"Redsi" su potpuno dominirali u prvih 45 minuta i "Plavcima" nisu dopustili da naprave nijednu šansu, piše Sportklub.

All Goals - Chelsea 1-2 Liverpool - 16-09-2016 by fotlive

U nastavku utakmice Chelsea je zaigrao konkretnije i agresivnije i kada je Diego Costa u 61. minuti, na asistenciju Nemanje Matića, smanjio na 2:1, navijači tima iz Londona su se ponadali da njihov tim može da izbjegne poraz.

Ipak, terenska inicijativa "Plavaca" nije donijela očekivani rezultat, pa je Liverpool drugu sezonu uzastopno odnio puni plijen sa "Stamford Bridgea".