(VIDEO) FRANCUSKA SLAVI PAYETA Rumune srušila golčina u 89. minutu!

Fudbaleri Francuske pobjedom su startovali na Evropskom prvenstvu, pošto su na otvaranju pobijedili Rumuniju sa 2:1. Najzaslužniji za trijumf bio je Dimitri Payet, koji je u 89. minutu postigao fenomenalan gol koji je srušio bunker Rumuna, koji su inače pružili žestok otpor.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako je bilo zanimljivih dešavanja, kao i šansi na obje strane. U prvom dijelu meča briljirali su golmani i tako spriječili da vidimo golove. Međutim, to se promijenilo. Giroud je otvorio goleadu golom u 58. minutu, a tome je kumovala i mala greška golmana Rumunije. Uzvratili su Rumuni sedam minuta kasnije preko Stancua sa bijele tačke. Djelovalo je da će uspjeti da se izbore za bod, ali je u 89. minutu sjevnula bomba Dimitrija Payeta za pobjedu Galskih pijetlova na otvaranju prvenstva.